Usług nie wykonuje do odwołania. ( Chory ). Numer do kolegi z branży 600-496-046 P. Grzegorz.

Play posiada częstotliwości 5G

Technologia 5G została zaprojektowana w taki sposób, żeby nowy system komórkowy (podobnie jak LTE) nie był zależny od używanych częstotliwości.
Jednak producenci stacji bazowych oraz urządzeń abonenckich na samym początku wdrażania nowej technologii muszą zdecydować się na korzystanie z konkretnego pasma.
Na początku będą to właśnie częstotliwości z zakresów 3,6 GHz – 3,8 GHz, później niższe zakresy pochodzące z dywidendy cyfrowej (700 MHz w Europie oraz 600 MHz w USA) oraz pasmo milimetrowe 28 GHz.
Dlatego też wszyscy zastanawiają się, jak Play skorzysta z prawa do korzystania z bloku częstotliwości w zakresach 3701 – 3715 MHz oraz 3715 – 3729 MHz, które zostało nabyte przez operatora po przejęciu spółki Softnet Group.
Zwłaszcza, że ostatnio dowiedzieliśmy się o planach wprowadzenia usługi Air Fibre.

Play posiada częstotliwości 5G

Ma być ona drugą generacją NET Box’a.
Jednak operator nie powiedział, jaka technologia zostanie użyta do świadczenia nowej usługi.
Może być to zarówno LTE agregujące więcej pasm częstotliwości (w tym pasmo TDD 3700 MHz), jak i nowe 5G NR pracujące w trybie Non-Standalone.
Nad takim właśnie rozwiązaniem pracuje usilnie Huawei, który jest głównym dostawcą produktu(router Wi-Fi Huawei B2338-168).

 

Playa, T-Mobile oraz Play posiadają rezerwacje częstotliwości potrzebne do budowy pierwszych stacji bazowych.
Obaj operatorzy mają również doświadczenia we współpracy z Huawei, który ostatnio coraz intensywniej testuje rozwiązania 5G w poszczególnych krajach Europy.
Natomiast Orange stawia na Nokie oraz posiadaną infrastrukturę światłowodową, która zostanie użyta do podłączania nowych punktów 5G.

źródło: speedtest.pl

Darosat

Instalator RTV-SAT z wieloletnim doświadczeniem. Darosat to usługi instalatorskie w Jarosław i okolice w promieniu do 35km.

2 thoughts on “Play posiada częstotliwości 5G

Comments are closed.